Як запобігти передачі й зараження COVID-19.

Автор: Джо Джонсон, Meritech.

Новий коронавірус, який викликає захворювання «COVID-19», бере світ штурмом. Країни по всьому світу вводять суворі обмеження для своїх громадян, у міру того як рівень зараження зростає, намагаючись уповільнити захворювання. Стримування розповсюдження є важкою місією, і її успіх великим чином залежить від кожного. Ми всі повинні зробити все від нас залежне, щоб захистити себе, і, в свою чергу, захистити оточуючих. Першим ключем до здатності протистояти цій хворобі є розуміння того, як вона поширюється.

Передача

Вважається, що вірус поширюється, в основному, від людини до людини. Експерти «CDC» (Центру контролю і профілактики захворювань США) зазначають, що перебування в межах 6 футів від особи з COVID-19 ставить вас під загрозу інфікування. Збудники хвороб також можуть поширюватися через краплі з видихуваного повітря, що виділяються під час кашлю або чихання інфікованої людини. Ці краплі можуть попасти в рот або ніс людей поблизу, або, навіть, в їхні легені. Також існує можливість зараження через поверхні, забруднені інфікованою людиною.

Профілактика і захист

Маючи добре розуміння надзвичайно заразного COVID-19, ми можемо краще боротися з його передачею та зараженням, вжити додаткових запобіжних заходів, щоб допомогти приборкати рівень інфікування. 

Гігієна рук

Голоси щодо належного миття рук наразі лунають звідусіль не просто так. Належна гігієна рук – найкращий захист від зараження COVID-19, що є також найважливішим кроком у запобіганні подальшому поширенню. 

  • Часто мийте руки з милом, принаймні, протягом 20 секунд, особливо після того, як Ви були в громадському місці, або після сморкання, кашлю чи чихання.
  • Якщо мила і води немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, який містить не менше 60% спирту. Нанесіть його на всю поверхню рук і потріть їх одна об одну, поки вони не висохнуть.
  • Не торкайтеся немитими руками очей, носа і рота.

Дбаючи про гігієну рук, важливо також враховувати здоров’я шкіри. З усім цим додатковим миттям і дезінфікуванням у такі часи, є висока ймовірність того, що ви відчуєте, що ваші руки пересушені. Зневоднена шкіра може потріскатися і утворити ідеальне місце для процвітання шкідливих патогенів. Важливо зволожувати руки протягом дня, щоб забезпечити здорову шкіру. Перегляньте цю статтю про важливість здоров’я шкіри.

Соціальне дистанціювання

Соціальне дистанціювання – це термін, що означає певні заходи, які вживаються посадовими особами охорони здоров’я, щоб зупинити або уповільнити поширення надзвичайно заразного захворювання, такого як «COVID-19». Заходи соціального дистанціювання включають в себе обмеження зібрання великих груп людей, закриття приміщень та скасування заходів. Хоча заходи, які в даний час вживаються у всьому світі, а також тут, у США, можуть здатися драматичними, вони мають вирішальне значення для стримування цієї хвороби. Наше завдання полягає в тому, щоб поважати обмеження, введені нашим урядом і громадами, і робити все можливе, щоб уникнути скупчення великих груп людей і зайвих подорожей.

Захистіть інших

Якщо Ви все ж таки захворіли на COVID-19, дуже важливо вжити запобіжних заходів, щоб не заразити інших.

  • Залишайтеся вдома, якщо Ви захворіли. Це не той випадок, щоб демонструвати в офісі, що Ви сумлінний працівник, який ніколи не бере жодного вихідного дня. Вийшовши з дому в продуктовий магазин, або в офіс, Ви створюєте ризик для тих, з ким Ви контактуєте, а також тих, кого Ви можете навіть не бачити, хто відвідає це саме місце пізніше.
  • Закривайтеся при кашлі та чханні. Прикривайте рот і ніс серветкою, коли кашляєте або чхаєте, або внутрішньою частиною ліктя. Викиньте використані серветки в урну для сміття. Негайно помийте руки.
  • Носіть маску, якщо Ви хворі. Ви повинні носити маску для обличчя, якщо навколо є інші люди, чи в автомобілі чи в одному приміщенні. Якщо Ви не в змозі носити маску для обличчя, то хай це зроблять ті, хто доглядає за вами. Якщо Ви не хворі, Вам не потрібно носити маску для обличчя, крім випадків, коли людина, за якою Ви доглядаєте, не може носити її. Маски для обличчя можуть бути в дефіциті і повинні бути зарезервовані для тих, хто доглядає за хворими.
  • Очищення і дезінфекція. Очищення та дезінфекція – це окремі речі: очищення видаляє, а дезінфекція вбиває. Важливо щодня чистити ТА дезінфікувати поверхні, з якими часто контактують. Для того, щоб зберегти ефективність вашого дезінфікуючого засобу, важливо, щоб поверхня була чистою перш за все. Використовуйте миючий засіб і воду для видалення будь-якого забруднення, а потім продезінфікуйте дезінфікуючим засобом. Для цього можна застосувати більшість побутових дезінфікуючих засобів, зареєстрованих «EPA» (Управлінням з охорони довкілля США). Ознайомтеся з цим списком продуктів, рекомендованих «EPA», які, як очікується, будуть ефективними проти COVID-19 на основі даних про віруси, яких важче знищити.

Чому

В розпал пандемії послуги, які ми сприймаємо як належне, піддаються величезному стресу. Продуктові магазини намагаються хоч якось поповнити запаси, а медичні послуги невпинно працюють для задоволення попиту. Стримування розповсюдження є дуже важливим, оскільки дозволяє цим необхідним послугам відновитися.

Ми також повинні думати про тих, хто має більш високий ризик виникнення ускладнень. Незважаючи на те, що більшість тих, хто заразився COVID-19, буде мати дуже легкі симптоми і швидке одужання, це захворювання все ще є дуже небезпечним для людей похилого віку і тих, у кого порушена імунна система. Якщо Ви належите до однієї з цих груп, прочитайте цю статтю від «CDC» про те, як підготуватися, враховуючи вашу ситуацію.

Якщо Ви займете позицію ігнорування запобіжних заходів і продовжите проживати дні так, ніби немає жодного ризику, Ви створюєте великий ризик для тих, кому пощастило менше, і віддаляєте нас від стримування розповсюдження і повернення до норми. У ці часи ми повинні співпереживати з тими, хто знаходиться в групі вищого ризику, і дотримуватися рекомендованих настанов, щоб зробити світ здоровішим і безпечнішим.

Факти над страхом. Чисті руки. Відкриті серця.