Як працює мило.

Миття рук – одна з найважливіших речей, яку Ви можете зробити, щоб зберегти безпеку протягом цього періоду пандемії COVID-19. Корисно знати, що саме відбувається, коли людина миє руки водою з милом. На відміну від дезінфікуючих засобів для рук на спиртовій основі, миття рук водою з милом не вбиває хвороботворних мікроорганізмів, а видаляє їх.

Як мило видаляє мікроби?

Мило і вода не вбивають мікроби; вони працюють, механічно змиваючи їх з Ваших рук. Проточна вода сама по собі робить гідну роботу з видалення збудників хвороби, але мило дозволяє боротися з важко видаленими мікробами, діючи як лом. Молекули мила мають два кінці: гідрофільний, що притягує воду, і гідрофобний, що відштовхує воду.

Спочатку гідрофільні кінці молекули мила прикріплюються до води, потім гідрофобні кінці прикріплюються до масел, патогенів або іншого сміття на руці. Після того, як мило зчепиться з мікробами на Вашій руці, вода може змити його у каналізацію. Це працює, оскільки молекула мила може прикріпитися до мікробів сильніше, ніж мікроби можуть утримувати на Вашій шкірі.

Мило потужне, але воно не може виконати всю роботу самостійно. Протягом часу, коли Ви потираєте руки і накладаєте пiну, це грає величезну роль у ефективності миття рук. Якщо Ви миєте руки лише протягом 15 секунд, Ви видаляєте близько 90% патогенних мікроорганізмів, але  за додаткові 15 секунд Ви видаляєте 99,9% патогенних мікроорганізмів. Цей додатковий час гарантує, що вся Ваша рука покрита, і дозволяє очищаючим рухам відокремити бактерії від Ваших рук за допомогою
мила та води.

Навіщо видаляти патогени, коли ви могли їх убити?

Можливість вбити мікроби за допомогою дезінфікуючого засобу для рук здається найкращим варіантом на перший погляд. Але є кілька речей, завдяки яким миття рук милом та водою перевершує дезінфікуючі засоби на основі спирту.

Алкоголь може завдати шкоди здоров’ю шкіри. Надмірне використання дезінфікуючих засобів може спричинити зневоднення шкіри набагато швидше, ніж при митті рук через вміст алкоголю. Важливою гігієною є підтримка здорової, зволоженої шкіри.

Компанiя Meritech розробила повністю автоматизовану станцію для миття рук, яка забезпечить видалення патогенних мікроорганізмів понад 99,9% менш ніж за половину часу, необхідного для ручного чищення рук. Дізнайтеся більше про те, як працює CleanTech®.