Дослідження здоров’я дітей у школах показує, чому діти не миють руки.

Як часто діти миють руки в школі? Як учні розглядають зв’язок миття рук і здоров’я? Якщо вихователі, адміністратори та батьки хочуть, щоб діти навчалися в здоровому та безпечному середовищі, необхідно обов’язково відповісти на ці питання та вирішити їх.

Американський інститут клінінгу (ACI) провів опитування, щоб розкрити цю цінну інформацію. Загалом 512 дітей віком 8-17 років та батьки таких дітей (загалом 521) висловили свою думку, і ось що було з’ясовано.

Миття рук дітьми та їхнє здоров’я

У ході опитування дітям ставили питання та отримали від них відповіді стосовно їхньої поведінки під час миття рук у школі.

Дослідження показало, що 43% дітей миють руки недостатньо ретельно. Яка найпоширеніша причина не мити руки так часто, як це необхідно? Брак часу – майже половина опитаних зазначають, що шкільний графік не залишає часу для миття рук перед обідом. Наступною найпопулярнішою відповіддю було те, що учням не подобається ходити в туалет у своїй школі. Серед причин також були:

Стосовно шкільної туалетної кімнати, у понад половині відповідей зазначалося, що дітей турбує запах і що її потрібно прибирати частіше. Для 28% респондентів додавання мила змінило б ставлення, а 21% сказали, що частіше мили б руки, якби були постери з рекламою миття рук.

Відповіді дітей на питання про частоту миття рук були такими:

Згідно з опитуванням, майже всі учні погодилися з тим, що миття рук допомагає запобігти хворобам. Крім того, три чверті погодилися з тим, що спостереження за тим, як миє руки друг, є добрим нагадуванням для них зробити те ж саме. Майже 20% учнів сказали, що вони бачили, як їхні батьки не миють руки після туалету. Зрозуміло, що учні добре розуміють цінність гігієни рук, але її недотримання однолітками і батьками впливає на їхню поведінку.

Сприйняття батьками миття рук та здоров’я школярів

Крім опитування учнів, під час дослідження також були отримані дані про знання батьками поведінки дітей стосовно миття рук у школі. (В опитуванні не брали участь батьки учнів, які були опитані раніше.)

Опитування показало, що 58% батьків робили внески на дезінфікувальний засіб для рук, який має використовуватися в школі, 28% – на паперові рушники і 16% – на мило для рук. З’ясувалося, що 83% батьків вважали, що в школі завжди є всі витратні матеріали та сушильне обладнання, необхідні для виконання завдання з миття рук.

Що стосується кількості випадків миття рук дітьми:

Коли мова зайшла про сприйняття поведінки дитини стосовно миття рук, більшість батьків повідомили, що завжди примушують свою дитину мити руки вдома перед їдою, але сказали, що їхня дитина забуває мити руки в інших рекомендованих випадках. Приголомшливі 28% сказали, що їхня дитина не користується туалетом у школі через брак чистоти.

Підводні камені та рекомендації щодо миття рук у школі

Як свідчать результати опитування, існують різні підводні камені, що стосуються гігієни рук та здоров’я школярів. Серед найзначніших такі:

Хоча всі вони є серйозними бар’єрами на шляху досягнення учнями належного рівня гігієни рук, існує рішення цих проблем. Оскільки більшість шкільних туалетних кімнат містять кілька умивальників, діти можуть вмитися перед обідом за лічені хвилини. Вчителі можуть виділити всього 5-10 хвилин перед обідом, щоб відвести своїх дітей до туалету. Таким чином, кожна дитина може мити руки протягом належного часу.

Брак чистоти – це переважно сантехнічне питання, яке значною мірою може бути спричинене недоукомплектованістю персоналом. Проте вчителі можуть доручити дітям оперативно повідомляти про будь-який безлад або порожні дозатори, що допоможе прибиральникам контролювати ситуацію. Питання невідповідних матеріалів нерозривно пов’язане з проблемою чистоти. Приймаючи внески на мийні засоби, замість того, щоб надавати весь список, вчителі можуть пріоритезувати те найнеобхідніше, що мають принести батьки. Це повинно заохочувати більше внесків на мило, ніж на дезінфікувальні засоби для рук.

Зрештою, для вирішення проблеми простого небажання, також є рішення. Чим інтерактивнішим і веселішим є завдання, тим більше шансів, що діти будуть брати в ньому участь. Повністю автоматизовані станції миття рук від Meritech є найкращим рішенням для забезпечення ефективного миття рук і здоров’я школярів, оскільки це швидко, зручно та не потребує значного технічного обслуговування. Миття рук з CleanTech® дозволяє видаляти понад 99,9% шкідливих патогенів за один 12-секундний цикл миття і споліскування. Процес є веселим, залишаючи відчуття чистоти і зволоженості рук, що заохочує до більш частого використання.

Щоб дізнатися більше про компанію Meritech і те, як ми можемо допомогти учням перейняти кращі практики миття рук для збереження здоров’я, зв’яжіться з нами сьогодні!