Настанови із АТФ тестування по валідаціі процедури миття рук.

Публікація від 24 листопада  2021 р.

Є кілька методів перевірки, які можуть бути використані для валідації ефективності методів дотримання гігієни рук і взуття. Кожен метод має свої обмеження і повинен пройти комплексну оцінку перед тим, як існуюча система перевірки дотримання гігієнічних норм буде зареєстрована в системі SOP або GMP. У цьому блозі висвітлюється дослідження нашого рекомендованого методу перевірки: вимірювання кількості аденозинтрифосфату (АТФ) за допомогою люмінометра Hygiena SystemSure Plus.

Завантажити весь посібник з вимірювання АТФ тут

Чому рекомендуються АТФ тести?

Ми рекомендуємо використовувати ATФ тести для валідації процедури миття рук, оскільки:

Що таке АТФ?

Що таке АТФ тести?

АТФ є органічною сполукою, яка забезпечує енергію для здійснення багатьох процесів у живих клітинах і організмах, таких як скорочення м’язів і хімічний синтез. АТФ служить відмінним маркером розповсюдження білкоподібного матеріалу на поверхні шкіри (або іншій органічній поверхні), деякі з видів якого можуть бути небезпечними і патогенними.

Як здійснюється вимірювання АТФ тестiв?

ATФ тест – це процес швидкого вимірювання активно ростучих мікроорганізмів шляхом виявлення аденозинтрифосфату, або АТФ. При вимірюванні АТФ мікроорганізми на поверхні рук сполучаються з певним ферментом, випромінюючи світло, яке можна виміряти за допомогою приладу, який називається люмінометр. Кількість світла, яке «зчитується» приладом, виражається у «відносних одиницях світла» (ВОС). Чим більше мікроорганізмів існує на поверхні шкіри, тим більше світла генерується і, таким чином, тим вищі будуть показники ВОС. Високі рівні АТФ вказують на наявність більшої кількості органічного матеріалу, деякі з видів якого можуть бути шкідливими. Органічний матеріал на поверхні рук може підпадати під одну з двох категорій: транзиторна флора і резидентна флора. 

Термінологія при вимірюванні АТФ

Резидентна флора: Організми, які природним чином виникають на шкірі та не викликають захворювань. Резидентна флора має важливе значення для здоров’я шкіри і насправді допомагає захистити шкіру від транзиторних організмів.

Транзиторна флора: Перехідна або тимчасова флора шкіри, що включає в себе мікроорганізми, які швидко колонізують шкіру. До них відносяться бактерії, грибки і віруси, які попадають на руки, наприклад, шляхом прямого контакту шкіри зі шкірою або опосередковано через предмети.

Як виконати АТФ-тести власними силами


Примітка:
 Хоча на ринку є багато пристроїв для вимірювання АТФ,
 ми рекомендуємо використовувати люмінометр Hygiena SystemSure Plus
.

Інструкції з вимірювання АТФ

Ефективний гігієнічний захід призводить до зменшення кількості мікроорганізмів на руці. Щоб провести ці вимірювання, необхідно спочатку зняти мазок тампоном з руки в природному стані, а потім зняти мазок іншим тампоном після завершення миття рук, щоб визначити відмінність, дотримуючись наступних кроків кожного разу: 

Використання АТФ-тестiв для валідації процедури миття рук

Є кілька речей, які слід враховувати при використанні АТФ-тесту для валідації процедури миття рук, такі як розуміння та визначення того, чи буде використовуватися метод зниження відсотка або перевищення/неперевищення порогу, враховуючи складнощі кожного та встановлюючи власні цілі. 

Завантажити всі інструкції з вимірювання АТФ тут

Потрібна допомога щодо процедури миття рук? Наша команда фахівців з гігієни готова надати її –Зв’яжіться з нами вже сьогодні за телефоном: + 38 067 520 38 18