Деякі пандемічні звички будуть корисними навіть після завершення COVID-епохи — NYT

Коронавірус навчив людей деяким корисним речам.

Пандемія коронавірусу виробила у людей нові звички, зокрема, COVID-19 навчив людей мити руки, і цю звичку корисно залишити навіть після завершення пандемії, пише The New York Times.

Миття рук поряд із постійним носінням масок та соціальним дистанціюванням, допомогло багатьом людям врятуватися від хвороби, поки хвилі COVID-19 спустошували планету.

Зараз, коли багато людей знову інфікуються хворобою, а деякі країни починають поступово відмовлятися від жорстких локдаунів на тлі вакцинації – це гарне нагадування про те, що не варто кидати звичку мити руки, яку люди засвоїли під час пандемії.

В середньому руки торкаються сотень поверхонь на день, зіштовхуючись із дією сотень тисяч мікроорганізмів. На щастя, більшість із цих мікроорганізмів є нешкідливими. І все ж, враховуючи те, що люди торкаються свого обличчя приблизно 16 або навіть більше разів на годину, без належної гігієни рук, існує ризик занести шкідливий і можливо небезпечний інфекційний мікроорганізм, включаючи дельта-варіант коронавірусу, через ніс, рот або очі.

Минулого року американські Центри з контролю та профілактики захворювань і майже кожен фахівець з питань охорони здоров’я неодноразово наголошували, що миття рук із милом протягом щонайменше 20 секунд або використання дезінфікуючого засобу, коли мило та вода недоступні – це перша лінія оборони від поширення COVID-19.

Агентство рекомендує використовувати чисту проточну воду (теплу або холодну) та звичайне мило. Після 20-секундного миття руки треба просушити або використати чистий рушник, адже мокрі руки – це джерело для перенесення мікробів.

До того, як ковід і постійні нагадування про важливість гігієни рук стали нормою, багато людей халатно ставилися до звички мити руки. Для прикладу, в онлайн-опитуванні, в якому взяли участь понад тисяча американців у 2012 році, 71 відсоток респондентів сказали, що миють руки «регулярно», що б це не означало (можливо, лише раз на день), більше половини заявили, що не мили руки навіть після виходу з громадського транспорту або працюючи з грошима.

Навіть медичні працівники не завжди були старанними в цьому плані. Для прикладу, деякі британські та австралійські медики минулого року повідомляли в Journal of Clinical Nursing, що «як медсестри ми усвідомлюємо, що до миття рук не завжди ставилися настільки серйозно, як слід».  Згідно з кількома звітами з різних країн, до появи COVID дотримання інструкцій з гігієни рук серед медсестер становило в середньому лише 40 відсотків.

«Хоча це просте завдання, воно, на жаль, не виконується завжди», – повідомили вчені. Вони закликають продовжувати приділяти увагу миттю рук як у буденному житті звичайних людей, так і серед медичних працівників, навіть після того, як пандемія закінчиться.

Мити руки є універсальною рекомендацією з поважних причин.

«Швидше за все, батьки та вчителі навчили вас мити руки перед їжею. Я часто згадую кумедну розмову, яку я бачила у будинку подруги. Коли вона покликала свого 4-річного сина на вечерю і сказала йому помити руки, він пішов прямо до кухонної мийки. «Не там, у ванній» – сказала роздратована мама, на що хлопчик відповів: «Це раковина, чи ні?», – згадує авторка статті Джейн Броуді.

Миття рук навіть пов’язане з релігійними особливостями. Єврейська традиція вимагає миття рук перед благословенням, з якого починається трапеза. Мусульмани також виконують «ритуальне миття рук».

Особливо важливе значення миття рук має для хірургів. У 19 столітті, коли хірургічних рукавичок не існувало, хірург Джозеф Лістер продемонстрував, що передопераційна дезінфекція є ключем до запобігання занесення інфекції у хірургічні рани. Миття рук милом і теплою водою, часто щіткою, протягом п’яти хвилин стало фактично протоколом для хірургів наприкінці 1800-х років.

Однак навіть поширення стерильних рукавичок все ще залишило ретельне очищення рук для хірургів актуальним. Близько 18 відсотків рукавичок мають проколи, які хірурги не помічають у більше ніж 80 відсотків випадків. І коли операція триває приблизно дві години, у більш ніж третини рукавичок хірургів, ймовірно, будуть такі проколи.

Таким чином, кожен, хто може торкнутися хірургічного поля, повинен зменшити ризик забруднення. Мета – усунути мікроорганізми, що населяють руки, та пригнічувати ріст бактерій під рукавичками хірурга.

Хірургів вчать користуватися теплою водою, що підвищує ефективність мила. Їм кажуть уникати занадто гарячої води, оскільки вона видаляє захисні жирні кислоти зі шкіри –  це гарна порада для всіх людей.

Джеймс Сантьяго з лікарні Скріппса в Сан-Дієго описав миття рук як свого роду неврологічний заспокійливий засіб. «Миття рук резонує глибоко в нашому мозку, вказуючи на обережність та чесність в часто небезпечному світі», – каже він.

Щоб мінімізувати нудне спостереження за годинником або підрахунку до 20 кожного разу під час миття рук, експерти пропонують співати пісню «З днем народження тебе» (Happy Birthday to you), це займає приблизно 20 секунд, необхідних для ретельного миття рук, резюмує видання.

15 жовтня в світі відзначають Всесвітній день миття рук – свято, покликане підвищити усвідомленість і розуміння необхідності миття рук для захисту від вірусів і бактерій, що може врятувати життя. Особливої актуальності свято набуло за часів пандемії нового коронавірусу.

Пандемія COVID-19 нагадала людству про те, що найпростіший і ефективний спосіб уникнути зараження – це миття рук з милом.

Оригінал статті на сайтi «ZN.UA»Компанія Meritech вважає: що для того, щоб зробити світ здоровішим і безпечнішим, люди повинні визнати, наскільки важливою є гігієна рук для нашого здоров’я та безпеки, і активно працювати над переглядом процесів миття рук, щоб зробити їх значно ефективнішими. З автоматизованими станціями миття рук CleanTech®, компанія сподівається зменшити ризик поширення інфекції і створити здоровіший, безпечніший світ для людей, що дозволяє вільні контакти.

Дізнайтеся більше про автоматичнi станціi для миття рук CleanTech® – економія часу, без шкоди та для ефективності та зміцнення здорової шкіри рук.