5 моментів гігієни рук для медичних працівників.

Медичні працiвники іноді миють руки по 100 разів за 12-годинну зміну, або, принаймні, повинні. Дослідження показали, що медсестри виконували процедури миття рук лише 42% випадків, а лікарі – лише 38% випадків. Хоча гігієна рук є найважливішим аспектом у всіх бізнесах (нині вважається частиною їх корпоративної соціальної відповідальності), її важливість підвищується у світі охорони здоров’я через високу можливість передачі небезпечних патогенів. Миття рук є найкращим засобом захисту від розповсюдження хвороб і має вирішальне значення для забезпечення безпеки закладу, пацієнтів, відвідувачів та персоналу. І більша частина відповідальності за дотримання належної гігієни рук покладається на медичний персонал, коли він проходить та взаємодіє у багатьох різних критичних зонах закладу.

Протягом усього дня медичним працівникам необхідно незліченну кількість разів проводити заходи з гігієни рук з безлічі причин. Важко відстежувати кожен конкретний випадок, коли потрібне миття рук. Намагаючись полегшити запам’ятовування цих часів, Всесвітня організація охорони здоров’я визначила 5 моментів гігієни рук. Ці 5 моментів визначають, коли медичний працівник повинен мити руки, щоб зберегти максимальне здоров’я та безпеку для кожного у своєму закладі.

 1. Перш ніж торкатися пацієнта (відповідність 39%)
  Коли медичний працівник заходить у кімнату пацієнта, необхідний захід гігієни рук, щоб змити всі патогенні мікроорганізми, потенційно підібрані в результаті попередніх завдань або заходів. Навіть якщо їм не потрібно торкатися пацієнта, вони можуть зіткнутися з предметами, які пацієнт пізніше торкається, потенційно передаючи небезпечні мікроби.
 2. Перед чистими / асептичними процедурами (відповідність 63%)
  Проведення тестів, взяття крові, введення комусь в / в, підготовка до операції тощо вимагає додаткової гігієни рук перед виконанням завдання. У цей момент пацієнти особливо сприйнятливі до шкідливих патогенних мікроорганізмів, тому вкрай важливо провести якісну гігієну рук.
 3. Після впливу / ризику на рідину (відповідність 65%)
  Медичні працівники часто контактують із пацієнтами сміливо рідини, такі як кров, слина, сеча та фекалії. Гігієна рук повинна відбуватися після такого типу контакту, щоб захистити як пацієнта, так і персонал.
 4. Після торкання пацієнта (відповідність 76%)
  Після взаємодії медичного працівника з пацієнтом необхідно провести гігієнічний захід рук. Пацієнт, за яким доглядають, може мати при собі патоген, який може загрожувати персоналу, відвідувачам та іншим пацієнтам.
 5. Після торкання оточення пацієнта (відповідність 36,5%)
  Навіть якщо медичний працівник не витрачав часу на фізичний контакт безпосередньо з пацієнтом, все одно існує ризик перехресного зараження. Медичним працівникам важливо пам’ятати мити руки щоразу, коли вони контактують з оточуючими пацієнтами, щоб зберегти здоров’я та безпеку решти об’єктів.

Персонал, який пам’ятає ці 5 моментів, є ключовим у загальному здоров’ї та безпеці медичного закладу. І миття рук у кожному з цих випадків займає величезну кількість часу. Намагаючись повернути частину цього часу медсестрам та лікарям, використання миттєвих дезінфікуючих засобів для рук часто використовують у своїй галузі. Хоча економія часу цінна, дезінфікуючі засоби для рук можуть завдати шкоди здоров’ю шкіри. Ми розуміємо, що однією з найбільших цінностей, яку пропонує повністю автоматична станція для миття рук CleanTech®, є економія часу без шкоди для ефективності та зміцнення здорової шкіри. CleanTech® може допомогти медичним працівникам дотримуватися 5 моментів гігієни рук, описаних вище, заощаджуючи час та захищаючи одне з найважливіших своїх активів – свої руки.